Web Sitelerinizde İçeriğin Önemi ve Seo'ya Etkisi
Web Sitelerinizde İçeriğin Önemi ve Seo'ya Etkisi Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş

Bugün ki yazımızda web sitelerinizde içeriğin önemi ve seo'ya etkisi nedir gibi konulara değineceğiz.
Hepimizin en büyük isteklerinden biridir web sitelerimize daha çok ziyaretçiyi çekmek google'da üst sıralarda çıkarak organik ziyaretçi sayımızı arttırmak ve daha fazla kitleye ulaşmak.

Google'da üst sıralarda olmanın ve daha fazla kitleye ulaşmanın elbette bir çok kriteri bulunuyor ama son zamanlarda en öne çıkan ve dikkat çeken kriterlerden birisi İÇERİK google artık en çok önem verdiği nokta olan içeriklere çok dikkat ediyor. Web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek istiyorsanız ve google'da yülsekmek istiyorsanız sitenizin içeriği çok önemli !

peki nedir bu içerik nasıl olmalıdır ?

web sitenizin içeriğinin güncel olması en önemli kriterdir. içerikleriniz güncel ise her zaman ön plandasınız demektir. Google kullanıcılarına her zaman güncel ve yeni bilgileri sunmak istiyor bu doğrultuda algoritmalarını geliştiriyor. Bunun içinde sizin ve sitenizin içerikleri her zaman güncel olmalı ve içerikler yeni doğru bilgiler içermelidir.

Sitenize düzenli olarak içerik girilmesi ve girilen içeriklerin sosyal mecralar ve benzeri ortamlarda paylaşılması google botlarının sitenizi daha çok ziyaret etmesi anlamına gelmektedir. Google botları sitenizi daha sık ziyaret ettiği sürece siteleriniz hep ön planda olacaktır. Yeni içerikler hem google hem de ziyaretçiler tarafından sevilmektedir.

Her gün paylaşacağınız yeni ve doğru bilgiler sitenize giren ziyaretçilerin ilgisini çekecek ve sürekli olarak girmelerini sitenizi takip etmelerini sağlayacaktır. Sitenize girenlerin sık sık tekrar sitenizi ziyaret etmesi sitenizi sevdikleri ve kaliteli buldukları anlamına gelmektedir ki bu google için çok önemlidir ziyaretçilerinizin eski ziyaretçilerden oluşması ve belirli bir kitlenin sizi sık sık takip ederek ziyaret etmesi google tarafından size olumlu yansayacaktır.

Sitenizin kullanıcılar tarafından sevilmesi aslında google tarafından sevilmesi haline gelecektir ve google sizi daha üst sıralarda çıkaracaktır. Hepimiz seo çalışması adı altında bir çok çalışmalar yapıyoruz ve sitemizin üst sıralarda çıkmasını sağlamaya uğraşıyoruz. Aslında bunu en basit ve en önemli yolu içeriktir. Elbette sadece içerik girerek sitenizi üst sıralarda çıkartamazsınız ama en önemli adımlardan birini uygulamış olursunuz.

sitenize içerik girerken unutmamanız gereken en önemli etkenlerden biri içerikleri google için değil sitenize giren ziyaretçiler için oluşturmalısınız. Yani faydalı cidden ziyaretçilerin ilgisini çekecek ve sitenizi beğenmelerini sağlayacak içerikler oluşturmalı ve sitenizi sevdirmelisiniz. İçinde bir çok alakasız anahtar kelimeler bulunan süreli çapa linkler ile beslenen içerikler hem google hem de ziyaretçiler tarafından negatif sonuçlar doğuracaktır.

Faydalı içerik nasıl oluşturulur ?

1- Dikkat Çekici ve Sektör ile ilgili başlık içermelidir.

2- içerğinizde doğru bilgiler yer almalıdır

3 - İçeriğinizin yazım dili akışkan ve insanları sıkmayacak şekilde olmalıdır

4- Asla ve asla reklam amaçlı yazılmamalıdır.

5- İnsanların içeriklerinizi paylaşması için geçerli sebepler içermelidir.

6- İçerikleriniz yoruma açık olmalıdır ve ziyaretçiler istedikleri yorumlar yaparak değerlendirmelidir.Bir önceki yazımız olan Website Güvenliği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

Ömer KARAÇAY | 24.02.2016

Teşekkür Ederim Faydalı Oldu :)
Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir