Google Resizer Beklenenden Fazla ilgi Gördü , Google Design
Google Resizer Beklenenden Fazla ilgi Gördü , Google Design Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş

Google'ın yeni hizmeti google design , google resizer sayesinde responsive web sitelerini kontrol etmek artık çok daha kolay. Kolay 2015 itibariyle çok önem verdiği responsive web siteleri konusunda yazılımcılara yardımcı olmak adına google resizer hizmetini devreye soktu.

Nedir Google Resizer ?

Google resizer sitenizin farklı ekranlarda nasıl gözüktüğünü tek ekranda gösteren bir google hizmeti. Artık hepimizin çok önem verdiği mobil duyarlı siteler web yazılımcılarının vazgeçilmezi haline geldi. İnternet sitelerinde ziyaretçilerin %30 'u mobil cihazlardan trafik sağlıyor ki buda epey önemli bir oran bu sebeple tüm sitelerin responsive olması zorunluluğu google tarafından getirildi. Google resizer sayesinde sitenizi tek sayfada hızlıca kontrol edebilir google mobil uyumluluk testinden geçirebilir.

Sizde sitelerinizin responsive olup olmadığını kontrol etmek için http://design.google.com/resizer/ adresinden gerekli kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Örnek Bir Ekren Görüntüsü ;Bir önceki yazımız olan Facebook Sayfası Optimize Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir