Google Adwords Reklamlarında Değişiklik
Google Adwords Reklamlarında Değişiklik Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş

Google adwords reklamlarında bir değişikliğe gidiyor ve arama sayfalarının sağ tarafında bulunan reklamları artık kaldırıyor. Masaüstü bilgisayarlardan yapılan aramaları kapsayacağını bildiren google artık sağ tarafta bulunan reklam sonuçlarını kaldırıyor.

Bunun yerine sayfanın üstüne dört altına 3 adet reklam yerleştirerek , ürüne yönelik ticari aramalarda daha çok etkileşim olacağını bildiriyor. Google mobil arama sonuçlarında sadece tepe bölümleri reklam arama alanı olarak kullanıyor fakat bu yapı masaüstü aramalarda çok daha farklı bir haldeydi neredeyse arama sonuçlarının tümünü kapsayan reklamlar sağ , üst ve alt  kısımlar olacak halde tüm sayfaya yayılmıştı bir nebze olsun bunu indirgeyen google artık kullanıcılarına daha satış odaklı bir reklam politikası izleyeceğini duyurdu.

Fakat sağ taraf için hala bir istisna bulunmaktadır. bu ise Ürün listeleme reklamları (PLA) ve Knowledge Panel’deki reklamları kapsıyor bu planda olan reklamlar sağ tarafta görünmeye devam edeceklerdir.Bir önceki yazımız olan Web Sitelerinizde İçeriğin Önemi ve Seo'ya Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

Pınar Keskin | 26.02.2016

anlatımınız çok güzel olmuş.facebookun yeni dönem beğen butonunuda çok begendim..
Aynur Ayşem Kazan | 25.02.2016

çok detaylı bir anlatım olmuş teşekkürler.
Admin | 24.02.2016

Teşekkür ederiz. Düzeltildi
Erdal Demir | 24.02.2016

Hocam konu başlığı "Google Adwrods" şeklinde yanlış yazılmış.
Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir