Firmalar için Facebook Önerileri
Firmalar için Facebook Önerileri Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş

Bildiğiniz üzere facebook artık yeni reklam politikaları gereği içeriklerinizi fazla kişilere göstermiyor yani artık bizleri reklamlara zorluyor diyebiliriz. Fakat yine de insanların ilgisini daha fazla çekmek için kullanıcıların sizin postlarınıza odaklanması için bazı ipuçları elbette mevcut bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz. Neler yaparsanız insanların daha çok ilgisini çekebilirsiniz veya nasıl , ne zaman paylaşım yaparsanız firmanızı iyi tanıtabilirsiniz bunlarla ilgili ipuçları vereceğiz.

Peki nedir bu ipuçları ;

1) Görsel içerikler oluşturun

Facebook paylaşımlarında görselli olan paylaşımlar görselsiz olanlara göre %39 daha fazla etkileşim alıyor. Hepimizin bildiği üzere bizler görsellerden daha çok etkileniyoruz.

2) Uzun paylaşımlar yerine kısa paylaşımları tercih edin

yazılarınızın 250 karakterden daha az olması insanlar tarafından daha dikkat çekici olmasına anlamına geliyor uzun yazılar bizleri sıkıyor ve paylaşımlarımızı ilgisiz hale getiriyor.  eğer 80 karakterden daha az içeriğie sahip paylaşımlar yapıyorsanız bu harika en çok etkileşimi onlar alıyor.

3) Emoji veya İconlar Kullanın

İlginç ama ikon kullanılan postlar kullanılmayanlara göre %33 daha fazla yorum alıyor ve ilgi çekiyor sanırım eğlenceli şeyler daha çok ilgimizi çekiyor diyebiliriz.

4) Bu günler çok önemli PERŞEMBE ve CUMA

Haftanın son günleri olan perşembe ve cuma günleri insanların sanırım işlerden sıkıldığı sosyal medyada daha çok zaman geçirdiği günler ki bu günlerde yapılan paylaşımlar diğer günlere göre %18 daha çok etkileşime girerek insanların ilgisini çekiyor. İstatislere göre yine bu günlerde internet alışverişlerinin sayısı da diğer günlere oranlara daha çok

5) Soru sorun merak uyandırın !

İnsan oğlu meraklı bir canlı sorulara cevaplar vermeyi seviyor bilinmeyenleri öğrenmeye ilgi duyuyor sorular paylaşarak onların cevaplarını isteyin ve ortada bir bilgi havuzu oluşturun bu her zaman insanların ilgisini çekmiştir.

6) Bedava olanı çok seviyoruz

yarışmalar olmazsa olmazlar arasına girdi facebook üzerinde yapılan ve sonucunda hediyeler verilen yarışmalar sizin ve firmanız için en büyük pazarlama ve marka büyütme araçlarından biri aslında yarışmalar yaparak insanların ilgisini çekin.

7) Takipçilere özel İNDİRİM !

facebook veya diğer sosyal medya hesaplarınızı takip edenlere özel indirimler tanıyın bu her zaman işe yaramıştır.

insanlar bir sayfayo beğeniyorsa o sayfadan beklentileri var anlamına gelmektedir onların beklentilerini karşılayın.Bir önceki yazımız olan Facebook'da Yeni Dönem Başladı ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

MERVE AYBAR | 03.03.2016

facebookla firmalar daha cok kitlelere hitap edebilirler
Sibel Kutlu | 01.03.2016

facebookla firmalar daha cok kitlelere hitap edebilirler
Kadir | 27.02.2016

çok mantıklı
Abdullah Bozdağ | 26.02.2016

İcerik oldukça guzel, tavsiyelerinizi uygulayacagim.
YUSUF YAVUZ | 26.02.2016

güzel bilgiler
Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir