Facebook Sayfası Optimize Yöntemleri
Facebook Sayfası Optimize Yöntemleri Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş

Facebook sayfası açmayı yada var olan sayfanızı düzenlemeyi düşünüyorsunuz o zaman bu yazımız işinize yarabilir. Facebook sayfanızı optimize yöntemlerini kısaca anlatacağız.

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformu facebook artık tüm markalar için büyük bir pazarlama aracı haline geldi. Markalar pazarlama stratejilerini Facebook üzerine geliştirir oldu. Dolayısıyla facebook sayfalarının optimizasyonlarıda artık bi o kadar önem kazanmaya başladı. Sayfanızı sizi veya markanızı düzgün temsil etmeli ve insanlara iyi lanse etmelidir.

Facebook'da sayfa açmak için ille de bir marka sahibi olmanıza gerek yok bir girişimci  veya blogger dahi olsanız facebook sayfanız sizi iyi yansıtmalı ve pazarlamalıdır. Mevcut sayfanızı optimize etmek yada yeni sayfanızı düzgün açmak için aşağıdaki ipuçlarından faydanalabilirsiniz.

1- Sayfa Kategorisi Çok Önemli !

Facebook sayfası oluştururken sayfa kategorinizi yaptığınız iş alanında seçmeniz her zaman çok önemlidir. Burada farklı farklı kategoriler karşımıza çıkıyor.

Yerel işletme veya yer , Şirket, Kuruluş veya Enstitü , Marka veya Ürün , Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi , Eğlence , Ortak Hedef veya ToplulukUNUTMAYIN ! Kategoriyi bir kere seçtikten sonra bir daha düzenleme şansınız olmuyor.
 2- Hakkında Bölümüne Dikkat !

Sayfa kategorinizi doğru seçtikten sonra en önemli adım hakkında bilgileri kısmı bu kısmı tam ve eksiksiz olarak doldurun. insanların en çok incelediği sayfalardan biri bu kısım. Hakkında bölümünde sizle ilgili iletişim , web sitesi , email bilgilerin olduğundan emin olun çünkü insanlar için en sıkıcı olan markaların iletişim bilgilerine zor ulaşmaktır. Siz size kolay ulaşmasını sağlayın.


 3 - Doğru Bir Profil Resmi !

Sizi çok net anlatan ve tam anlamıyla markanızı öne çıkaran bir profil fotoğrafı seçmeniz çok önemli genelde şirketlerin logoları yer alır bu çok doğru bir yoldur yada profil fotoğrafınız kapak resminiz ile entegreli olması dikkat çekmesine sebep olabilir. Facebook profil resminizin en az 180x180 olmasını istiyor fakat bu bazen resmin bozulmasına sebep oluyor bizce en uygunu 540x540 ölçüleridir

 


4 - Sayfanızı Sık Kullanın !

Sayfanızı sık kullanılanlara ekleyin ki sayfanıza hızlıca erişim sağlabilin önemli bir anda kolayca ulaşmak sizi ve işlemlerinizi hızlandıracaktır.
 


5 - Hedef Kitleye Önem Verin !

Hedef Kitlenizi belirleyin. hedef kitlenizi doğru seçmeniz daha çok etkişime geçmenizi sağlayacaktır. Bunun için diğer sosyal medya hesaplarının raporlarını kullanın yada bazı analytic araçlarını kullanabilirsiniz bizim önerimiz agorapulse olacaktır. 


6 - Kapak Fotoğrafı En Etkilisi !

İnsanlar sayfanızda en çok kapak fotoğrafınızdan etkileniyor sizi buna göre değerlendiriyor. Kapak fotoğrafınıza oldukça fazla önem verin bu sizin ve markanız için çok önemli. Kapak fotoğrafınızın ölçüsü 1702×603 olmalıdır facebook bunu öneriyor ve bu ölçüdeki resimler iyi sonuçlar veriyor.


7 - CTA Butonu Ekleyin 

cta butonu 2014 yılının sonunda geldi ve oldukça ilgi gördü sayfanıza mutlaka cta butonu ekleyin bu buton ile birden çok seçenek sunuluyor. 

Rezervasyon Yap
Şimdi Ara
Bizimle İletişime Geç
Mesaj Gönder
Uygulamayı Kullan
Oyna
Şimdi Alışveriş Yap
Kaydol
Videoyu İzle

gibi seçeneklerden birini seçebilirsiniz.


8 - Grafiklere önem verin ve bunlar ile dikkat çekin

yüklediğiniz grafikler çok önemli insanların çoğu açıklamardan çok grafiklere bakarak geçiyor bu yüzden sayfanızda göz alıcı grafikler kullanın. Bunun için illede bir grafik programı bilmenize gerek yok yada bir grafikere ihtiyacınız yok. Canva bu işi sizin için çok kolayca yapıyor
Facebook sayfa optimizasyonu ile sayfanızı güncel hale getirebilir, takipçilerinize doğru mesaj verebilir ve kitlenizi büyütebilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Ajanslar için müşteri ikna etme yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir