Sıkça Sorulan Sorular

Domain Nedir ?

Domain web sitenizin internette açılan anahtarı yani sizin sitenize vereceğiniz isimdir. Bu isimler www.siteadı.com şeklinde olabilmektedirler. sonundaki .com ibaresi değişebilir .net , .org , .com.tr gibi daha bir çok uzantı olabilir her sitenin bir domaini olmak zorundadır.

Hosting Nedir ?

Hosting web sitenize ait dosyaların barınacağı internet üzerine varolan bir alandır. Sitenizdeki resim yazı ve benzeri dosyaların depolanacağı ve tüm kullanıcılara açık olan dosyalara hosting adı verilmektedir. Her web sitesinin bir hostingi olmak zorundadır.

Domain ve Hosting Ne Kadar ?

Domain ve Hosting fiyatlarını satışa sunan bir çok firma bulunmaktadır. Domain fiyatları firmadan firmaya ve sonundaki uzantısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örnek verecek olursak .com domain fiyatları 1 yıllık 8$ ile 11$ arasında değişkenlik gösterirken , .com.tr uzantılı domainler ise 25$ ile 50$ arasında değişebilmektedir.

aynı durum hosting içinde geçerlidir hosting fiyatları sizin ihtiyacınıza göre şekillenmektedir. ne kadar büyüklükte bir depoloma alanı istediğinize sitenizin ne kadar hızlı açılmasını istediğinize göre değişkenlik göstermektedir. bu konuda ortalama fiyatlar yıllık 30$ ile 200$ arasında değişmektedir.

Web Sitesi Kaç Günde Hazır Olur ?

Web sitesi teslim süreleri yapılacak projeye göre değişmektedir. Normal kurumsal sitelere verilen süreler ile e-ticaret ve benzeri sitelere verilen süreler asla aynı değildir. Bizim firmamız için geçerli olan süreler kurumsal siteler için sözleşme taahütümüze göre 20 iş günüdür.

Web Sitem Nasıl Google'da Üst Sıralarda Çıkar ?

web sitenizin google'da üst sıralarda çıkarmanın iki yolu vardır. Birincisi google adwords yani ücretli reklamlardır. ikincisi ise seo çalışması doğal yollardan google'ın sitenizi sevmesidir. Seo konusunda bir çok firma profesyonel destek vermektedir. Seo'nun bir çok önemli kriterleri bulunmaktadır.

Web Sitem Mobil Uyumlu Olacak mı ?

Biz Mevese Reklam & Web Hizmetleri olarak 2016 yılının başında aldığımız bir karar ile artık tüm müşterilerimizin web sitelerini mobil uyumlu olarak hazırlıyoruz ve eski müşterilerimizi mobil uyumlu hale getirmek için görüşmeler gerçekleştiriyoruz.

Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir