Reset Css Nedir ? Web Tasarım Tarayıcı Uyumu
Reset Css Nedir ? Web Tasarım Tarayıcı Uyumu Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş

Web Tasarım ile uğraşmaya başlayan herkesin ilk sorunlarından biridir aslında tarayıcı uyumu. Tarayıcı uyumu nedir ?

internet explorer , google chrome , firefox gibi çeşitli tarayıcıların kodları farklı yorumlama mantıkları bulunmaktadır. Siz sitenizi ve stil dosyanızı kodlamaya başladığınızda farklı tarayıcılarda baktığınızda farklı sonuçlar görebilirsiniz bunun sebebi tarayıcıların standart varsayılanlarının farklı olmasıdır.

özellikle css kodları yazarken karşımıza çıkan bu sorun başıma büyük bir dert olmuştur kimi zaman ve bizi müşterilerimize karşı mahçup etmiştir.

peki çözümü nedir ?

RESET CSS diye internette adlandırılan bir stil dosyası aslında sizler için çok basit bir çözüm olacaktır. reset css her yazılımcı tarafından farklı farklı kendilernce oluşturulan bir stil dosyasıdır. asıl stil dosyanızdan hemen önce html kodları içine include edilmesi gerekir ve bu sayede sizi bir çok dertten kurtarır. Margin sıfırlama ayarları a Tagı renk sorunu yada li kodlarımızın başına listeleme iconu gelmesi gibi bir çok özelliği sıfırlamak ve kendi css kodlarınız ile dilediğiniz şekilde bunu oluşturmak daha zevk vericidir.

bizler kendi kullandığımız RESET CSS dosyamızı sizlere kolaylık olması ve yol göstermesi adına paylaşıyoruz.

İndirmek için Tıklayınız.Bir önceki yazımız olan Prisma Sosyal Medya Platformuna Adım Atıyor ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir