Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak akıllı telefonların listesi
Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak akıllı telefonların listesi Facebook Paylaş Twitter Paylaş Google+ Paylaş Linkedin Paylaş Pinterest Paylaş
Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak akıllı telefonların listesi
 
Android 7.0 Nougat güncellemesini hangi akıllı telefonlar alacak? İşte Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak akıllı telefonların listesi
Android telefon kullanıcıları Android’in son sürümü Android 7.0 Nougat güncellemesini merakla bekliyorlar. Google’ın Pixel ve Nexus cihazları ve Android One telefonlar Android 7.1.1 güncellemesi almaya başladı ancak, diğer üreticilerin modelleri hala Android 7.0 güncellemesi bekliyor.
 
Son verilere göre Kasım 2016 tarihinden itibaren Android 7.0 Nougat tüm Android cihazlarda yüzde 0.3 kadar kullanılıyor. Android Marshmallow ise yüzde 26 cihazda güncellenmiş durumda.
 
Android akıllı telefon kullanıcıları birçoğu daha Android Marshmallow güncellemsi almamışken, bir kısmı da merakla telefonlarına Android 7.0 Nougat’ın gelmesini bekliyor.
Sizlere bu haberimizde üreticileri tarafından onaylanmış Android 7.0 Nougat güncellemesi gelecek telefonların bir listesini yayınlayacağız. Aşağıda ve sonraki sayfalarda bu listeyi inceleyebilirsiniz
 
Motorola
 
Motorola cihazları tam bir listesini yayımlayarak, Android 7.0 Nougat alacağını teyit etti. Güncelleme bazı modeller için zaten başlamış durumda.
İşte güncelleme gelecek cihazlar:
 
Moto G (4. nesil)
Moto G Plus (4. nesil)
Moto G Çal (4. nesil)
Moto X Saf Edition (3. nesil)
Moto X Style
Moto X Play
Moto X Force
Droid Turbo 2
Droid Maxx 2
Moto Z
Moto Z Droid
Moto Z Force Droid
Moto Z Play
Moto Z Droid Play
Nexus 6
 
 
Sony
 
Sony de Android Nougat güncellemesi alacak kendi cihazlarının listesini yayımladı ve Sony Xperia X Performance ve Xperia XZ güncelleemsi başladı bile.
 
İşte güncellemeyi elde edecek cihazlar:
Xperia Z3 +
Xperia Z4 Tablet
Xperia Z5
Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 Premium
Xperia X
Xperia XA
Xperia XA Ultra
Xperia X Performance
Xperia Z2 ve Z3 listede değil ve daha sonraki bir zaman içinde güncelleştirmenin gelip gelmeyeceği teyit edilmedi. 
 
HTC
 
HTC Mayıs ayında düzenlenen Google I / O konferansından sonra Android N desteğini açıklayan ilk şirket olmuştu.
 Aşağıdaki cihazlar teyit listede vardı:
One A9
One M9
HTC 10
HTC bu cihazların 2016 dördüncü çeyrekte güncellemeleri alacağını söylemişti ve Aralık 2016 itibariyle, kilitsiz  HTC 10 sürümü zaten güncelleştirme almaya başladı. 
 
OnePlus
 
OnePlus 3 resmen güncelleme almadı ama bugün itibariyle, Beta Test aracılığıyla güncelleme başlayacak. Yeni OnePlus 3T ise bu ayın sonuna kadar Android Nougat güncellemesini almaya başlayacak. Şirket diğer modellerin alıp almayacağı için bir açıklama yapmadı.
 
LG
 
LG V20 kutudan Android 7.0 Nougat ile çıktı ve Android Nougat ile çalışan telefon tanıtan ilk üretici oldu. Hatta Android Nougat ile çalışan Google Pixel telefonlardan bile önce geldi.   Şirketin diğer amiral gemisi telefonu LG G5’in yakında güncelleme alması bekleniyor ancak, Önizleme Programı aracılığıyla güncelleme alabilirsiniz.
Diğer telefonların ne zaman alacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.
 
 
 
Huawei
 
Huawei geçtiğimiz günlerde Android Nougat alacak telefonlarının listesini yayınladı.  İşte güncellemeyi alacak cihazlar:
Huawei Mate 8
Huawei P9
Huawei P9 Plus
Huawei P9 Lite
Huawei Nova
Huawei Nova Plus
Huawei'nin alt markası Honor, Android Nougat güncelleme planlarını henüz açıklamadı.


Bir önceki yazımız olan WhatsApp Bazı Telefon Modellerinde Çalışmayacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yorumlar

Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
İNTERNET SİTENİZ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
ciziktir BİZİ TERCİH EDENLER ciziktir